top of page

Shrink Sleeve

Rotogravür ve flekso baskı tekniği kullanılarak ürününüzü 360°’lik grafik ile sunma imkanı. Günümüzün modern ambalaj malzemeleri olan Cam, PET, Metal, PE, karton vb. için idealdir.

Shrink Sleeve ile görünümde fark yaratın...

En yaygın kullanılan malzemeler…

PVC – %58, %63 TD – Mükemmel büzülme eğrisi ile en ucuz çözüm.

PET – %78 TD – Son derece parlak olan MD “Makine yönü neredeyse % 0 ″ daralır, bu da“ gülen yüz ”etkisini ortadan kaldırır ve çevre dostudur.

OPS – %75 – Malzemeden dolayı en iyi büzülme eğrisine sahiptir. Yumuşak bir malzeme olması sıkılabilir şişeler için idealdir.

Ürününüzü baştan sona etiklemek istediğinizde, sleeve etiketleri size ürünleriniz için 360 derecelik bir kapsama alanı oluşturmanın yolunu sunar.

Shrink sleeve artık teneke kutular, şişeler ve diğer kaplar için popülerlik kazandı, ancak hala bu etiketlerin nasıl çalıştığını bilmeyen kaliteli ürün ambalajına ihtiyaç duyan birçok insan var. İşte sleeve etiketinin ne olduğu ve onu diğer etiketleme çözümlerinden farklı kılan özelliklerin kısa bir dökümü.

Shrink Sleeve Nedir?

Shrink sleeve etiketler, etiketi kabın şekline uydurmak için uygulama sürecinde ısı kullanan tam renkli, 360 derece baskılı etiketlerdir. Etiketler tipik olarak ya Pet-g ya da PVC film malzemesi üzerine basılır ve yaygın olarak plastik ve cam şişeler ya da alüminyum kutularda kullanılır.

Shrink Sleeve'in Faydaları

Sleeve kullanmanın en büyük avantajlarından biri, basınca duyarlı etiketlere kıyasla etiket gayrimenkulünde yüzde 150 artışa izin vermesidir. Bu ek alan, marka hikayenizi anlatmanıza, daha fazla görüntü eklemenize veya etiketinizde yer alması gereken tüm düzenleyici bilgilere yer açmanıza yardımcı olmak için kullanılabilir.

 

Markalamanın ötesinde, sleeve sadece bir etiketten daha fazlası olarak işlev görebilir. Emniyet bandında olduğu gibi, shrink neck sleeve band ürünlerinize büzülme kapağıyla ihtiyaç duydukları ekstra güvenliği sağlamak için kurcalanmaya karşı belirgin bir sızdırmazlık işlevi görebilir. Shrink sleeve etiket, tek bir ürün olarak sunmak amacıyla birden fazla ürünü bir arada paketlemek için de kullanılabilir. Forma uygun olduğundan, ücretsiz numuneler veya bire bir anlaşmalar gibi farklı boyut ve şekillerdeki kapları birlikte kolayca paketleyebilirsiniz.

 

Sleeve etiket kullanmanın bir başka faydası da çok dayanıklı malzemelerden yapılmış olmalarıdır. Bu, onları genellikle duşlar ve buzdolapları gibi ıslak veya nemli ortamlarda bulunan saç bakım ürünleri ve içecek ürünleri gibi ürünler için mükemmel bir etiketleme seçeneği haline getirir.

Shrink Sleeve Nasıl Çalışır?

Normal etiketler gibi, sleeve etiket de size bir kap üzerine marka ve ürün bilgisi eklemeniz için bir yol sunar. Uygulama işlemi, yüzeye bir yapıştırıcı ile döşemek yerine kabınızın şekline uyması için bir film gömleğini buhar veyya ısı ile küçültmeyi içerir. Ancak, büzülme işini uygulamadan önce gerçekleşmesi gereken birkaç farklı adım vardır.

Sleeve Oluşturulması

Sleeve ve kendinden yapışkanlı etiketler arasındaki temel farklardan biri, bunların "ısı ile yüzeye büzülmesidir" Diğer etiketler gibi, sleeve fleksografik veya dijital baskı makinelerinde basılabilir. Geleneksel etiketlerin aksine, mürekkep, etiket malzemesinin üstüne değil, kılıfın içine yazdırılır. Bu, filmin mürekkebi kaba yapışırken doğal olarak korumasını sağlar.

İşlemi kimin tamamladığına bakılmaksızın, dönüştürücü, yeni oluşturulan sleeve etiketin üstünde ve altında açıklıklar bırakmak için tabakaların uçlarını birbirine dikecektir. Bu, filmin uçlarını alarak ve gevşek bir silindir oluşturmak için belirli bir yapıştırıcı türüyle bunları birleştirerek yapılır. Bu dikişler daha sonra, uygulandıkları sırada kolların kırılmadığından emin olmak için kontrol edilir. Tamamlandığında, film kontrol edilir ve uygulama ihtiyaçlarınıza bağlı olarak rulo veya tekli tabakalar halinde gönderilir.

Tasarımın ürüne göre ayarlanması

Sleeve etiketlerin en büyük avantajlarından biri, kabınızın şekline uymasıdır: her açı, eğri veya benzersiz şekil kaplanabilmektedir. Ancak bu etiket tasarımınızın da bu şekle uyması için uygun şekilde hazırlanması gerektiği anlamına gelir.

Büzülme işlemi nedeniyle, kılıf ısındıkça kabınıza uygun olarak etiket tasarımınız bükülür. Bu nedenle, sleeve etikete baskı yaptırılmadan önce özel kap şekilleri için tasarımları önceden deforme edebilen bir uygulamadan geçebilir.

bottom of page